W dniach 08-11 grudnia 2016 r. w Los Angeles odbył się międzynarodowy festiwal filmowy 3D "Los Angeles 3-D Movie Festival". Produkcja 3D "Czułość", w ramach której testowane były rozwiązania ROS3D, zdobyła Specjalną Nagroda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie natywnego 3D.

08-11.12.2016. Specjalna Nagroda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie 3D dla filmu "Czułość"

ostatnia aktualizacja 12.12.2016 poniedziałek 14:07

 

To już 13. edycja LA 3-D Movie Festival, który w tym roku odbył się w kinie The Downtown Independent. Festiwal skupia głównie stereograferów i entuzjastów technologii stereoskopowej 3D z Północnej Ameryki, wydarzenie jednak ma charakter międzynarodowy.

W tym roku do grona laureatów dołączyli twórcy "Czułości" (2016, produkcja Isyrius). Film otrzymał Specjalną Nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie 3D (eng. Special Award for outstanding achievements in the field of 3D). Projekcja w Los Angeles była północnoamerykańską premierą filmu.

Na festiwalu wyświetlano m.in. "September Storm", "Harmony Lane" (zrekonstruowane i odnowione wersje filmów 3D z 1960 r.), film dokumentalny o najnowszym albumie Nicka Cave'a "One More Time With Feeling", multimedialny performance 3D i wiele filmów krótkometrażowych 3D.

To już druga nagroda dla "Czułości". W pażdzierniku produkcja otrzymała Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym 3D w Korei.